Hó oltó készülékek antimágneses (CO2)
A mágneses tűzoltó készülékeket elsősorban mágneses mezővel rendelkező egészségügyi intézményekben használják, például kórházakban, orvosi rendelőkben, tumorközpontokban, röntgenszobákban, MRI képalkotásban, repülőtereken vagy más érzékeny technológiai műveletekben. Az eszközök nem mágneses anyagokból – alumíniumból – készülnek a mágneses mező minimalizálása érdekében.
MILYEN TŰZVÉDELMI OSZTÁLYOKRA TERVEZTÉK A HÓOLTÓ KÉSZÜLÉKEKET?
B osztály - gyúlékony folyadékok, például benzin, kőolaj, festékek vagy dízel
MELYEK A HÓTŰZOLTÓ KÉSZÜLÉKEK MŰSZAKI ELŐÍRÁSAI?
A hóoltó antimágneses CO2 tűzoltó készülékeket különböző töltési kapacitással gyártják, általában 2 kg és 5 kg, hogy megfeleljenek a különböző igényeknek és alkalmazásoknak. A műszereket úgy tervezték, hogy ellenálljanak a szélsőséges hőmérsékleteknek, jellemzően -30 ° C és + 60 ° C között, lehetővé téve a különböző éghajlatokon való felhasználást.
MI A JELENTŐSÉGE A TŰZOLTÓ KÉSZÜLÉK MINŐSÍTÉSÉNEK?
Az oltóképességet vagy -besorolást számok és betűk kombinációjával kell feltüntetni a tűzoltó készüléken (pl. 89B stb.). A számok az eloltott szabványos tűz méretét, a betű pedig a tűz osztályát jelzi.
MILYEN AJÁNLÁSOK VANNAK A HÓMÁGNESES TŰZOLTÓ KÉSZÜLÉKEK HASZNÁLATÁRA ÉS KARBANTARTÁSÁRA?
Hótűzoltó készülék használata esetén fontos a helyes eljárás betartása a maximális hatékonyság és biztonság érdekében. Például tűz esetén ajánlott minimális biztonságos távolságot tartani a lángoktól, hogy a CO2 megfelelően eloszlasson, és ezzel egyidejűleg megakadályozza az ellengyulladást. A tűzoltó készülék megbízhatóságának biztosítása érdekében szükség esetén rendszeres szervizelésre és karbantartásra van szükség, amelyet tapasztalt szerviztechnikusainkon keresztül végzünk. A rendszeres ellenőrzés és karbantartás segít meghosszabbítani a készülék élettartamát, ugyanakkor tűz esetén biztosítja annak funkcionalitását.